Sklep z herbatami i herbaty w czerwonym kolorze

Popularna czerwona herbata

W 1664 roku do Polski z Francji przyjechała herbata. Do chwili obecnej jest nadal jednym z najczęściej pitych napojów w naszym kraju. Tradycja jej spożywania nie jest może tak silna jak w Wielkiej Brytanii czy Indiach, ale wielu osobom daje radość i pozwala na chwilę relaksu. Każdy sklep z herbatami oferuje zróżnicowane smakowo, jakościowo i cenowo herbaty świata. Ciekawym przykładem może być herbata czerwona. Nazywa się tak ze względu na barwę liści z których powstała. Jej właściwości cenią ludzie na całym świecie.

Wśród istotnych zalet, jakie ma czerwona herbata warto wspomnieć, że:

  • to najlepsza alternatywa dla wszystkich pragnących zgubić zbędne kilogramy,
  • wspiera dobre funkcjonowanie jelit, żołądka i układu pokarmowego,
  • zmniejsza poziom cholesterolu i stabilizuje ciśnienie,
  • jest bogata w minerały i witaminę C,
  • uwalnia organizm od szkodliwych toksyn,
  • regeneruje wątrobę,
  • posiada także walory smakowe, które jednak nie wszystkim odpowiadają

Rooibos i Pu-Erh

Jednym z wielu rodzajów herbat w kolorze czerwonym, które można spotkać na sklepowych półkach jest rooibos. Rośliną z której się ją wykonuje jest czerwonokrzew afrykański. Na skutek rozmiażdżenia małych kawałków krzaku, ulegają one fermentacji. W ten sposób powstaje susz w kolorze czerwonym, napar natomiast na kolor brązowawy. Warto podkreślić, że rooibos nie jest formalnie herbatą, bowiem nie powstaje z krzewu herbacianego. Aby przygotować napar należy do 200 ml kubka wrzucić łyżeczkę herbaty rooibos i zalać wodą o temperaturze wody około 90 stopni Celsjusza. Poczekać od 2 do 4 minut, przykrywając kubek. Po upływie tego czasu oddzielić liście od naparu. Zalecane jest trzykrotne parzenie.

Innym równie popularnym rodzajem czerwonej herbaty jest Pu-Erh. Była znana już za czasów cesarskiej rodziny Tang i to właśnie do niej należał przywilej jej spożywania. Można wyróżnić dwa podstawowe sposoby powstawania akurat tego typu herbaty. Pu-erh Sheng występuje wówczas, gdy liście leżą i ulegają fermentacji przez okres nawet kilkudziesięciu lat. Rodzaj Pu-erh Shu powstaje natomiast na skutek działania drobnoustrojów i szlachetnych grzybów. Używa się do tego celu pary wodnej, kontrolując przy tym cały proces, aby została zachowana odpowiednia temperatura.

Odkrywanie nowych smaków przez sklep z herbatami

W sprzedaży dostępne są zestawy herbat czerwonych zarówno w postaci pierwotnej, jak i z dodatkami, które barwią napój. Mogą to być między innymi: żurawina, skórka pomarańczy, czarna porzeczka, maliny, wiśnie oraz wiele innych owoców. Oczywiście dostępne są też produkty sztucznie barwione, które z naturalnością nie mają nic wspólnego.
Zestaw herbat, to idealny prezent dla każdej osoby, której zależy na idealnej sylwetce i zdrowym stylu życia. To też świetny pomysł na urozmaiceniu sobie dnia. Herbata czarna na stałe wpisała się w nasz rytm dnia. Tym bardziej warto od czasu do czasu spróbować innej, ale równie dobrej wersji herbaty.