Czerwona herbata w codziennej diecie

Ceniona na świecie herbata

Czerwona herbata jest jednym z najbardziej cenionych rodzajów herbaty na świecie. Charakteryzuje się głębokim i bogatym smakiem. Jak inne herbaty świata, także odmiana czerwona oferuje szereg korzyści zdrowotnych. Sprawiają one, że herbata czerwona jest doskonałym wyborem do codziennej konsumpcji.

Herbata czerwona często jest mylona z rooibos. Dlatego warto zaznaczyć, że herbata rooibos, mimo potocznej nazwy, nie jest w rzeczywistości herbatą. Nie pochodzi bowiem z krzewu herbacianego camellia sinensis. Wracając jednak do herbaty czerwonej, pochodzi ona z Chin. Jest to herbata, która przeszła proces fermentacji. Nadaje to jej charakterystyczny kolor i smak. Wśród czerwonych herbat najbardziej znana jest Pu-erh, która pochodzi z prowincji Yunnan. Pu-erh jest ceniona za swoje złożone nuty smakowe, najczęściej określane jako ziemiste.

Czerwona herbata w codziennej diecie

W codziennej diecie warto dbać nie tylko właściwą kaloryczność posiłków i ich jakość. Pozytywne znaczenie mają też probiotyki, które niekoniecznie należy przyjmować w postaci tabletek. Nawet czerwona herbata jest bogata w ten cenne związki. Może więc mieć pozytywny wpływ na florę bakteryjną jelit i wspomagać trawienie. Dodatkowo ta dobra herbata zawiera antyoksydanty. Pomagają one w ochronie organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Problemem we wprowadzeniu Pu-erh do codziennej diety, może być jej smak. Wiele osób twierdzi, że jest on ziemisty i dość nieprzyjemny. Jeśli jest to duży problem, nie ma potrzeby się zmuszać. Herbaty świata oferują takie bogactwo, że z pewnością każdy znajdzie smak dopasowany do swoich preferencji.

Wprowadzanie herbaty czerwonej do codziennej diety?

Jeśli smak czerwonej herbaty jest do zaakceptowania, warto wprowadzić ją do codziennej diety. Jak to zrobić?

Poranny rytuał, to jedna z ważniejszych chwil dnia. Warto zacząć dzień od filiżanki czerwonej herbaty. Pomoże się obudzić i doda energii bez niepokoju, jaki może wywołać kofeina. Najlepsze herbaty mogą z powodzeniem zastąpić kawę.

Przerwa na relaks jest potrzebna każdemu. Wykorzystanie przerwy w pracy na krótki moment z czerwoną herbatą pomoże się zrelaksować i odprężyć.
Regularne posiłki są konieczne/ Czerwona herbata świetnie komponuje się z jedzeniem. Zwłaszcza z bogatymi w smaku potrawami. Jej ziemiste nuty mogą bowiem równoważyć intensywne smaki. Jednocześnie dzięki swoim właściwościom wspomagającym trawienie, czerwona herbata jest doskonałym wyborem po obfitym posiłku.

Przed snem również warto sięgnąć po najlepsze herbaty czerwone. Chociaż Pu-erh może zawierać niewielkie ilości kofeiny, wielu ludzi uważa, że jej spożycie przed snem pomaga im się zrelaksować.