Rooibos często mylony z herbatą czerwoną

Rooibos

Herbata rooibos jest herbatą, która przywędrowała do nas z RPA na początku dwudziestego wieku. Jest to specjalny rodzaj herbaty, który ma wiele zalet dla zdrowia. Herbaty ekologiczne rooibos, wykonywane są tylko i wyłącznie z naturalnych składników. Wykonuje się je z krzewu zwanego czerwonokrzewem. Jego liście przypominają igiełki, a krzak może osiągać wysokość do dwóch metrów. Najlepsze herbaty, to te które wpływają pozytywnie na nasz organizm, poprawiają jego stan zdrowia, a przy tym pachną aromatycznie.

Czerwone, ale inne

Rooibos, to rodzaj herbaty, który bardzo często mylony jest z czerwoną herbatą. Spowodowane jest to przede wszystkim kolorem herbaty. Jedna i druga przypominają kolorem czerwień. Dlatego są ze sobą mylone. Herbata czerwona pochodzi z Chin, tam się ją produkuje. Herbata rooibos produkowana jest w RPA. To kolejna różnica pomiędzy tymi herbatami. Herbata czerwona przede wszystkim polecana jest osobom, które mają problemy z nadwagą, otyłościom, złym metabolizmem, ze zbędnymi kilogramami. Jest to herbata, której zadaniem jest poprawa metabolizmu oraz pozbywanie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Jedną z zalet herbaty rooibos, także jest wspomaganie procesu metabolizmu oraz pozbywaniu się zbędnych kilogramów. Z tego powodu te dwa rodzaje herbaty mogą być ze sobą mylone.

Przewaga rooibos

Omawiana herbata ma także inne zalety, których herbata czerwona nie posiada.

Należą do nich między innymi:
– wspieranie układu krążenia,
– wspomaganie osób z cukrzycą, 
– poprawia wchłanialność żelaza do organizmu,
– zawiera składniki mineralne takie jak magnez, wapń, cynk, żelazo,
– jest skuteczna u osób, cierpiących na kamienie nerkowe,
– jest skuteczna przy alergiach, katarze sienny, astmie, zapaleniu oskrzeli, 
– dodaje energii i pobudza, pomimo iż nie zawiera w swym składzie kofeiny, 
– jest idealna dla kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących piersią, wspomaga proces laktacji,
– zapobiega niektórym rodzajom nowotworów oraz chorób takich jak parkinson czy alzheimer,
– jest skuteczna w problemach związanych z bezsennościom.

Jest to bardzo dobra, ekologiczna i wartościowa herbata, która wspiera nasz organizm w wielu kwestiach zdrowotny, a przy tym poprawia także samopoczucie.