Najlepsze herbaty wspomagające dietę

Najlepsze herbaty do zadań specjalnych

Herbata to napój, który znają wszyscy. Najbardziej popularną jest bez wątpienia czarna, często z dodatkiem cytryny. Jednak herbata może być również doskonałym sprzymierzeńcem w walce o zgrabną sylwetkę. Najlepsze herbaty to takie, które oprócz walorów smakowych dostarczają naszemu organizmowi mnóstwo korzyści – poprawiają przemianę materii, hamują nadmierny apetyt i wspomagają trawienie.

Zabójca tłuszczu

Najlepszym przykładem jest herbata czerwona, zwana także „zabójcą tłuszczu”. Doskonale oczyszcza organizm z toksyn, obniża ciśnienie oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, a wysoka zawartość związków mineralnych i mikroelementów wpływa korzystnie na nasze ogólne samopoczucie. Oczywiście sama herbata nie sprawi, że w tydzień zgubimy nadprogramowe kilogramy, ale będzie doskonałym dodatkiem do prawidłowo zbilansowanej diety.

Wielozadaniowa zielona herbata

Kolejna herbata, która świetnie wspomaga odchudzanie to herbata zielona. Ciekawostką może być, że pochodzi ona z tego samego krzewu co czarna odmiana. Nie podlega procesowi fermentacji, a jej liście są po prostu suszone. Zielona herbata może działać pobudzająco lub relaksująco, a efekt jaki chcemy uzyskać zależy od długości parzenia. W pierwszym przypadku wystarczą 2-3 minuty, w drugim od 5 do 8 minut. Głównym powodem, dla którego powinniśmy włączyć ją do swojej diety jest poprawa trawienia, ale ma ona tyle właściwości, że nie sposób wymienić wszystkich. Od działania przeciwnowotworowego i ochroną przed chorobami serca poprzez poprawę pracy wątroby i nerek. Dzięki zawartości fluoru wzmacnia również szkliwo zębów, a działanie moczopędne pozwala oczyścić nasz organizm z toksyn.

Białe najlepsze herbaty

Jednak jest jeszcze jedna herbata, która zawiera zdecydowanie najwięcej antyoksydantów. Systematyczne picie obniża poziom 'złego cholesterolu’, zapobiega rozwojowi szkodliwych bakterii oraz pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów. Biała herbata, bo o niej mowa, to napój o udowodnionych właściwościach leczniczych.
Jak widać, możliwości jest mnóstwo i z pewnością każdy znajdzie rodzaj herbaty, który będzie najbardziej odpowiedni, zarówno pod względem walorów smakowych, jak i oczekiwanego działania. Warto poszukiwać swoich smaków i aromatów.