Zestaw herbat w niebanalnym opakowaniu

Niebanalnie opakowany zestaw herbat na prezent

Szukasz uniwersalnego prezentu, z którego ucieszy się każdy? W takim razie odwiedź sklep z herbatami. Tam z całą pewnością znajdziesz coś, co cię zadowoli. Któż z nas nie lubi napić się ciepłej herbaty, szczególnie w mroźne dni? Rozglądając się za prezentem, warto zwrócić uwagę na zestaw herbat, który niejednokrotnie wyróżnia się niebanalnym opakowaniem.

Puszki i słoiki do ponownego wykorzystania

Herbaty świata opakowane w celofan z różnokolorowymi wstążkami to już klasyk w tym zakresie. W obecnym trendzie eko i less waste sklepy z herbatami wprowadzają do swojej oferty opakowania wielokrotnego użytku lub recyklingowalne – szklane słoiki, papier czy karton. Oczywiście earl grey w stylowej puszce również wpisuje się w ten nurt. W końcu puszkę możemy wykorzystać wielokrotnie do przechowywania ulubionej herbaty. Jednak najczęściej znajdziemy zestawy zapakowane w kosze. To również dobre rozwiązanie. Mieści się w nich wiele różnych herbat – od herbaty czarnej po herbatę białą czy rooibos.

Skrzynki, paczuszki

Wcześniej wspomniana herbata rooibos, z racji swojego afrykańskiego pochodzenia, dobrze współgra z opakowaniami drewnianymi stylizowanymi na kolonialne skrzynie lub tradycyjne wyroby rdzennych mieszkańców. Herbata z imbirem lub z innymi dodatkami, tak jak pomarańcza, jabłko czy cynamon często pakowana jest do puszek z ilustracjami tych właśnie składników. Jednak herbata zimowa daje w zakresie opakowań, bardzo szerokie pole do inwencji projektantów. Ich paczuszki nawiązują do zimowego klimatu, często świątecznego. W duchu wspomnianego wcześniej stylu eko, znajdziemy je przewiązane sznurkiem jutowym, z ręcznie wypisanym składem.

Świąteczny zestaw herbat

W okolicy gwiazdki sklepy z herbatami prześcigają się w pomysłach na prezentację swoich produktów. Dodają więc gałązki ostrokrzewu lub świerku. Ewentualnie przyklejają do kartoników suszone owoce i przyprawy, na przykład laski cynamonu, anyżowe gwiazdki, plasterki gałki muszkatołowej. Nie należy jednak z tymi dodatkami przesadzać, ponieważ nawet w dekoracyjnych zestawach, umiar jest wskazany. Zestawy herbat pięknie prezentują się w oryginalnych i ręcznie zdobionych opakowaniach, które nadają im niepowtarzalny efekt.